3 Boyutlu Baskı

Ema Dükkan olarak 3D Figür, Tasarım, Oyuncak, Hobi, Endüstriyel parça vs. gibi tasarımlarınızı Baskıya dönüştürme hizmetini size sunuyoruz. Ankarada FDM 3D baskı ile istenilen malzeme ve renk çeşitlerine göre ihtiyacınız olan kombinasyonu planlayıp baskı yapıyoruz. Kaliteli yazıcı kapasitemiz sayesinde ihtiyacınız ölçüsünde kaliteli, dayanıklı baskılar alıyoruz. İhtiyacınız doğrultusunda Seri Üretim parçalarınızı kusursuz ve hızlı şekilde üretiyoruz. Yazıcılarımızın sunduğu olanaklar sayesinde gerektiğinde daha hızlı baskılar alarak size de fiyat konusunda en uygun hizmeti vermek için çalışıyoruz.

3D baskı
3D baskı

3D Yazıcılarımız

3 Boyutlu yazıcılarımız FDM olup ölçüleri 220x220x270 mm dir.

3 boyutlu baskı almak için STL formatındaki dosyanızı bize mesai saatleri içerisinde E-Mail, Telefon, WhatsApp yoluyla bize ulaştırıp istediğiniz ekstra seçenekleri belirttiğiniz takdirde (renk, baskı kalitesi, sağlamlık, nerede kullanılacağı vs.). Sizi telefonun diğer ucunda bekleyen ekibimiz. Baskı süresi ve Gramaj detaylarını hesaplayıp size olan en uygun fiyat bilgisini iletiyoruz. Onayınızı aldıktan sonra hızlı üretim kapasitemiz sayesinde tasarımlarınızı hızlı ve kaliteli şekilde üretmeye başlıyoruz.

 

3D baskı
Emadükkan 3D baskı

 3 Boyutlu Baskı Fiyatı

3D Baskı işlemlerinde fiyat, makinenin çalıştığı süreye, harcanan malzemeye ve baskı hassasiyetine göre değişmektedir. Baskı hassasiyeti arttıkça makine hızı yavaşlayıp, çalıştığı süre artmakla birlikte basılan malzemenin niteliğine göre de süre değişiklik göstermektedir. Ema Dükkan olarak, uygun ücreti ve hızlı baskı süresiyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap vermekteyiz.

3D baskı
3D baskı

İletişim

Sipariş vermek, Bilgi almak, Toplu sipariş vermek için bize ulaşın.

İvedik OSB Mahallesi 1365 Cadde 19/1 Yenimahalle/Ankara

3D Yazıcı nedir ve nasıl çalışır ?

3D yazıcılar, üç boyutlu nesneleri katman katman oluşturmak için kullanılan bir tür üretim teknolojisidir. Temel olarak, bir 3D modelin bilgisayar verileri, yazıcıya gönderilir ve yazıcı, modeli materyallerin katmanlar halinde bir araya getirerek fiziksel olarak oluşturur. 3D yazıcılar genellikle plastik, metal, ahşap veya diğer malzemeleri eriterek veya bir araya getirerek çalışır.

İşlem genellikle şu adımları içerir:

  1. Model Tasarımı: İlk adım, bir 3D modelinin tasarlanmasıdır. Bu, CAD (bilgisayar destekli tasarım) yazılımı kullanılarak yapılabilir veya bir 3D tarama cihazı ile mevcut bir nesnenin dijital bir kopyası oluşturulabilir.
  2. Hazırlık: Yazıcıya göndermeden önce, model dosyası bir 3D yazıcı için uygun hale getirilmelidir. Bu, modelin boyutunu, ölçeğini, kalınlığını ve diğer özelliklerini belirleyen bir dizi parametre ayarlamayı içerebilir.
  3. Baskı: Hazırlık tamamlandıktan sonra, yazıcı, nesneyi katman katman oluşturmak için materyal sağlar. Yazıcı, önceden belirlenmiş özelliklere göre, malzemeyi bir ısıtma elemanı veya lazer kullanarak eritir ve sonra istenen şekle uygun katmanları bir araya getirerek 3D nesneyi oluşturur.
  4. Bitirme: 3D nesne, baskı tamamlandıktan sonra bazı bitirme işlemlerine tabi tutulabilir. Bu, nesnenin pürüzsüzleştirilmesi, boyanması, cilalanması veya diğer işlemleri içerebilir.

Bu temel adımlar, bir 3D yazıcının nasıl çalıştığını özetler. Ancak, farklı 3D yazıcı modelleri ve üretim teknolojileri arasında farklılıklar olabilir ve bazı yazıcılar farklı malzemeleri kullanabilir veya farklı yöntemlerle malzemeleri işleyebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Baskı süresi basılan malzemenin boyutlarına ve doluluk oranlarına göre değişkenlik göstermektedir. Tasaramınız tarafımızca incelenip, en hızlı şekilde baskı alınır ve teslim edilir.

Bize Telefon, WhatsApp, veya E-Mail üzerinden ulaşarak tasarımınızı yollayabilirsiniz. Ekibimiz size fiyat bilgisi için hızlı geri dönüt sağlayacaktır.

Ankara İvedikOSB’de bulunan dükkanımızdan elden teslim alabilir, başka şehirden sipariş vermek isterseniz anlaşmalı kargo firmalarımız ile tarafınıza teslimini gerçekleştiriyoruz.

3D baskı fiyatlandırma Tasarımdan tasarıma değişektedir. Baskının kalitesi, kullanılan malzeme, basım süresi gibi detaylar fiyatlandırmayı etkilemektedir. Ema Dükkan sizler için en uygun fiyatı vermek için hizmettedir.

Yolladığınız dosyanın STL formatında olması gerekmektedir.

Elimizdeki renkli filament stoğu değişkenlik göstermekle beraber isteğinize bağlı seçenekleri sunuyoruz.

İstediğiniz figür veya oyuncağın tasarımını bulduktan sonra baskını yapıyoruz.

Ekibimiz 5 yılı aşkın süredir 3 boyutlu yazıcı yapımı, tamiri ve kullanımı ile ilgili çalışmalar yapmakta olup zaman zaman da seri üretim baskıda görev almaktadırlar.